Język angielski

Nie wierzymy w skuteczność nauki angielskiego przy jednej bądź dwóch godzinach tygodniowo.
Zależy nam, aby Twoje dziecko mówiło po angielsku tak swobodnie, jak po polsku, bez względu na sytuację w jakiej się znajdzie. Język angielski nie jest u nas językiem obcym. Jest obecny w tak wielu sytuacjach każdego dnia, że jest on naturalnym i przyjaznym środkiem codziennej komunikacji.

Każda klasa obowiązkowo realizuje przynajmniej 7 godzin nauki angielskiego w tygodniu (również z native speakerami), czyli ponad trzy razy więcej niż w szkołach publicznych.

Metody nauczania

Pracując z uczniami nauczyciele wykorzystują metodę CLIL – Content and Language Integrated Learning rekomendowaną przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej. 

Metoda ta, polega na zintegrowanym kształceniu przedmiotowo - językowym. Nauczyciele stopniowo wykorzystują język angielski do nauki treści edukacji wczesnoszkolnej, zawartej w podstawie programowej. Kluczem do sukcesu jest zainteresowanie tematem zajęć, bo to daje motywację do nauki, a tu już bardzo blisko do rewelacyjnych efektów. 

U nas usłyszysz język angielski nie tylko na lekcji. Przerwa, rekreacja, zajęcia sportowe i artystyczne to czas kiedy język nie staje się celem, ale środkiem i przez to w naturalny sposób się utrwala. W takich sytuacjach uczymy dzieci słówek i gramatyki jakby "przy okazji". Nasze metody nauki poprzez gry i zabawy, pogłębianie zainteresowań są przystępne dla najmłodszych i są odpowiednim wprowadzeniem do nauczania dwujęzycznego w późniejszych latach nauki.

Uzupełnieniem zajęć jest program Culture Club na których uczniowie zdobywają wiedzę o kulturze, historii, realiów współczesnego życia krajów anglojęzycznych, co również wpisuje się w zalecenia nowej podstawy programowej.

Opinie o nas:
”najlepsza szkoła jaką mogłam wybrać dla córki jestem bardzo bardzo bardzo zadowolona, będę polecać innym”
Anna S.
Wybór prywatnej szkoły Żorek jako dalszego etapu edukacji jest dla mnie oczywisty.
Iwona Sedlak, mama Dawida
Bez wahania zapisaliśmy naszą druga córkę do tego samego przedszkola już nawet bez starania się o miejsce w placówce publicznej.
Agnieszka Grzywinska
Wszystkim którzy się zastanawiają „czy dać, czy nie” zdecydowanie mówię DAĆ BEZ OBAW. Tu dziecko jest pod profesjonalną opieką, a atmosfera w przedszkolu sprawia, że dzieciaki nie chcą wracać do domu.
Jacek Konik
Dziękuję serdecznie za 2 lata spędzone z Wami
rodzice Patryka
Z wielką przyjemnością chciałabym zarekomendować Prywatną Szkołę Podstawową ŻOREK jako najlepsze rozwiązanie przy wyborze szkoły dla pierwszaków.
rodzice Wiktora
Prywatna Szkoła Podstawowa Żorek to miejsce, z którego nie są zadowoleni tylko jej uczniowie ale również ich rodzice.
mama Wiktorii
Polecam szkołę wszystkim rodzicom którzy chcą aby ich pociechy wyniosły z pierwszych lat nauki pozytywne wrażenia dotyczące obowiązku szkolnego i miały chęć na więcej.
Agnieszka Nowak
choć nowa, doskonale została przygotowana i wyposażona. Polecam każdemu.
Justyna
Szkoła na najwyższym poziomie :) Jestem mega zadowolona, syn chodzi na lekcje bez żadnego marudzenia :) Córkę również posyłam do Żorka. Na pewno będę polecać ją innym rodzicom.
Ilona Kastelik
Super szkoła, świetni nauczyciele, ciekawe zajęcia.
Gabriela Oberda
ul. Kościuszki 54
44-200 Rybnik
Tel.: 32 321 05 65
biuro@anglojezyczna.com
Anglojezyczna.com - Prywatna Szkoła Podstawowa