Metody nauczania

Content and Language Integrated Learning

Metoda ta, polega na zintegrowanym  kształceniu przedmiotowo - językowym. Nauczyciele stopniowo wykorzystują język angielski do nauki treści edukacji wczesnoszkolnej, zawartej w podstawie programowej. Kluczem do sukcesu jest zainteresowanie tematem zajęć, bo to daje motywację do nauki, a tu już bardzo blisko do rewelacyjnych efektów. 

Irlandzka podstawa programowa (Irish Curriculum)

W Anglojęzycznej realizujemy na lekcjach wybrane obszary z irlandzkiej podstawy programowej (Irish Curriculum) według wytycznych irlandziekgo ministerstwa nauki NCCA –  National Council for Curriculum and Assessment. 

Irish Curriculum obejmuje 4 etapy:  Early Childhood, Primary, Junior Cycle, Senior Cycle.  W naszej szkole, na poziomie edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie realizują teści z etapu Primary.

Od klasy 2 korzystamy z podręcznika irlandzkiego. Uczniowie realizują wybrane treści, które uzupełniają tematykę z polskiej podstawy programowej, w obszarach przyrodniczym i społecznym.
Arts education: visual arts, music and drama
Physical education
Social, personal and health education (SPHE)
Językiem komunikacji nauczyciela z uczniami (np. polecenia) w przeważającej części jest angielski.

Koncepcja Inteligencji Wielorakich

Okres pierwszego etapu kształcenia jest wyjątkowy, ponieważ pierwsze doświadczenia szkolne decydują o przyszłych losach dziecka, wyznaczają jego stosunek do nauki, kształtują poglądy i rozwijają zainteresowania. 

Jednocześnie każde dziecko ma specyficzny dla siebie sposób uczenia się, odbierania bodźców i reagowania na nie, oraz indywidualne doświadczenia społeczne i intelektualne. Innymi słowy –  uczy się w charakterystyczny dla siebie sposób.

Nauczyciel, znając profil inteligencji dziecka, jego zainteresowania i możliwości, może dobrać najwłaściwsze sposoby oddziaływań. Żeby to zrobić, musi rozpoznać potencjał ucznia już na początku jego szkolnej przygody. Dokonanie diagnozy profilu inteligencji dziecka, zorganizowanie bogatego środowiska edukacyjnego oraz wykorzystywanie metod nauczania właściwych dla danego profilu inteligencji, to stworzenie warunków do osiągania sukcesów.

W procesie diagnostycznym korzystamy ze wsparcia Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Jest to publiczna placówka doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzona przez Ministra Edukacji Narodowej. 

Podejście holistyczne do nauki angielskiego

 

Opinie o nas:
”najlepsza szkoła jaką mogłam wybrać dla córki jestem bardzo bardzo bardzo zadowolona, będę polecać innym”
Anna S.
Wybór prywatnej szkoły Żorek jako dalszego etapu edukacji jest dla mnie oczywisty.
Iwona Sedlak, mama Dawida
Bez wahania zapisaliśmy naszą druga córkę do tego samego przedszkola już nawet bez starania się o miejsce w placówce publicznej.
Agnieszka Grzywinska
Wszystkim którzy się zastanawiają „czy dać, czy nie” zdecydowanie mówię DAĆ BEZ OBAW. Tu dziecko jest pod profesjonalną opieką, a atmosfera w przedszkolu sprawia, że dzieciaki nie chcą wracać do domu.
Jacek Konik
Dziękuję serdecznie za 2 lata spędzone z Wami
rodzice Patryka
Z wielką przyjemnością chciałabym zarekomendować Prywatną Szkołę Podstawową ŻOREK jako najlepsze rozwiązanie przy wyborze szkoły dla pierwszaków.
rodzice Wiktora
Prywatna Szkoła Podstawowa Żorek to miejsce, z którego nie są zadowoleni tylko jej uczniowie ale również ich rodzice.
mama Wiktorii
Polecam szkołę wszystkim rodzicom którzy chcą aby ich pociechy wyniosły z pierwszych lat nauki pozytywne wrażenia dotyczące obowiązku szkolnego i miały chęć na więcej.
Agnieszka Nowak
choć nowa, doskonale została przygotowana i wyposażona. Polecam każdemu.
Justyna
Szkoła na najwyższym poziomie :) Jestem mega zadowolona, syn chodzi na lekcje bez żadnego marudzenia :) Córkę również posyłam do Żorka. Na pewno będę polecać ją innym rodzicom.
Ilona Kastelik
Super szkoła, świetni nauczyciele, ciekawe zajęcia.
Gabriela Oberda
ul. Kościuszki 54
44-200 Rybnik
Tel.: 32 321 05 65
biuro@anglojezyczna.com
Anglojezyczna.com - Prywatna Szkoła Podstawowa